Zor Tavla

Zor Tavla akıl oyunları içinde oynanan bir oyundur. Zor Tavla oynarken mantık yürütürsünüz ama şansınızın size eşlik etmesi gerekir. Tavlada 5000 civarında hamle olasılığı vardır. Zor Tavla 2 kişi ile oynanır. Tavlada oynanan zar isimleri Farsçadan gelir. Tavla indir ile tavlada eş aramanıza gerek kalmaz. Seviyenize göre oyuncu ile karşılıklı oyuna başlamanız mümkündür.

Zor Tavla Oyna

Zor Tavla Oyna, Tavla oynamak için pullar kurala göre dizilir. Zar atışı ile oyun başlar ve zar atışı ile devam eder. Pulların tahta dışına çıkması için önce karşı tarafa pulların dizilmesi gerekir. Bir tane daha pulunuz dışarıda kalsa pul toplama işlemine geçemezsiniz. Zor Tavla tahtasını koltuğunun altına alan kişi oyunu kaybeder. Bu bizim ülkemizde yapılan bir uygulamadır.

Zor Tavla Oyunu

Zor Tavla Oyunu, Tavla oynarken sırası gelen oyuncu oynar. Zar atışı ile sıra size geldiyse sıranızı geçiremezsiniz. Oynamak zorundasınız. Pulunuz tavla tahtasında tek başına kalırsa açık pul olarak adlandırılır. Açık pullar kırılmaya müsait pullardır. O yüzden mutlaka açık pulu kapatmanız gerekir. Tavla oynarken kapı almak ikiden fazla pulun birleşimiyle oluşur. Kapı alırsanız rakibiniz o kapıya giremez ve sizi kıramaz. Zor Tavla indir ile hemen tavla oynamaya başlayarak usta oyuncu statüsüne geçebilirsiniz. Sitemizde usta oyuncular ve acemi oyuncular için farklı oda seçenekleri vardır. Karşı rakibiniz sizin gibi sitemize üye olan kişilerdir.

Zor Tavla Oyunları

Zor Tavla Oyunları, Pulları toplamak için kırılan pulun olmaması gerekir. Toplama işlemi tüm pullar karşı yöne geçirildiği zaman başlar. Pul toplama zar atışıyla yapılır. Tavla tahtası içinde zarı sallama yapmamak için pulları dengeli dağıtmak gerekir. Zor tavla ile mobil telefonlardan tavla oynamak mümkündür. Pul toplama sırasına geldiyseniz ve sizin bölümünüzde rakibin pulu varsa kırılma olasılığına göre kapı şeklinde pul toplamak gerekir. Sizin bölümünüzde rakibin pulu varsa gelen pulları 1 ve 2 kapısına atmak garanti bir seçim olur. Sitemizde tavla pulları otomatik olarak dizilir. Toplamda beş el oynanır. 5 elde en çok eli kim almışsa tavlayı o kişi kazanmış olur. Rakibinizi mars ederseniz 2 puan birden alırsınız.


Son Eklenenler