Kız Tavlası

Kız Tavlası, Kelime anlamı tahta olan tavla oyna ülkemizde sık rağbet gören oyunlardan biridir. Yirmi dört haneden oluşan bir tahta otuz pul ve iki zarla oynanır. İki kişilik bir oyundur ve on beş beyaz pul bir oyuncunun, on beş siyah pul diğer oyuncunundur. Tavla oyununda amaç tahtada sıralı olan pulları diğer tarafa aktararak, rakip pullarını toplamadan önce tüm pulları sizin toplamanız esasına dayanır. Hemen hemen her ev ve kafelerde zevkle oynanan oyun internetin etkilediği alanlardan biri olmuştur ve online kız tavla oyna oyun siteleri hızla tercih edilir hale gelmiştir. Sitemiz eğlenceli kız tavlası oynamanın adresidir ve herkesin rahatlıkla giriş yapabileceği bir sitedir.

Kız Tavlası Oyna

Kız Tavlası Oyna, Sitemizde kız tavlası oynamak için üye olmanız gerekir. Ancak misafir girişi yaparak da oyuna dahil olabilirsiniz. Sitemize giriş yaptıktan sonra tavla oyna butonunu tıklayarak oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna hangi oyuncunun başlayacağına karar vermek için her oyuncu bir zar atar. Hangi oyuncu yüksek zar atarsa, o oyuncu oyuna ilk başlar. İki zarı atarak zarların üzerindeki sayılar kadar pulları tahtanın diğer tarafına taşır. Oyuncu iki zarda ki sayıları da ister tek pulda isterse de farklı pullarda oynayabilir. Sitemizde oyuna başlamadan kurallar kısmını okuyarak oyun hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kız Tavlası Oyunu

Kız Tavlası Oyunu, Tavla oyununda en önemli hamlelerden biri de kapı almaktır. Peki, kapı almak nedir? Kapı almak oyun sırasında iki ya da daha çok pulun üst üste gelmesi anlamına gelir. Kapı ile kapanan hanelere rakip oyuncu giremez. Ancak eğer hanelerde tek pul olur da kapı alınmazsa rakip o pulu kırabilir. Kırılan pul oyuna girmeden oyuncu oynayamaz. Burada önemli olan haneler kapı ile kapatılırsa kırılan pulun oyuna girmesi zaman alır ve siz bu arada oyunu kendi lehinize çevirmiş olursunuz. Tavla oyna sitemizde sınırsız tavlanın keyfine varabilirsiniz.

Kız Tavlası Nasıl Oynanır

Kız Tavlası Nasıl Oynanır, Tavlada pul toplamak için tüm pulların ev alanına götürülmesinin ardından zarda gelen sayıya göre pullar toplanır. Örneğin zarda üç atılırsa üç atılırsa üç numaralı kapıdan almak gibidir. Kim pulları önce toplarsa eli o oyuncu kazanır.


Son Eklenenler