Erkek Tavlası

Erkek Tavlası, İtalyancadan dilimize geçmiş olan tavla kelimesinin kökeni tahtadır. Tavlanın oyun tahtasında 24 adet hane vardır. Her oyuncuya oyun başında en beşer adet pulunu tahtaya yerleştirir. Tavla oyna esas amacı ise rakibin pullarından önce kendi pullarını önündeki haneye topladıktan sonra, kendi pullarını ilk toplayarak oyunu bitirmektir. Bu süreç içerisinde rakip de pulları ilk toplamak isteyeceği için kapıda bulunmayan tek pullar kırılır ve oyunun heyecanı artar. Erkek Tavlası tahtasındaki pullarını ilk toplayan kişi oyunu kazanacağı için rakiplerin dikkatli olması ve açık bırakmadan oynaması gerekir. Tavla indir oyunu rakip bulamadığınız zaman online oynamak için idealdir.

Erkek Tavlası Oyna

Erkek Tavlası Oyna, Tavla oyunu iki zarla oynanır. Oyuna kimin başlayacağına karşılıklı zar atarak karar verilir. Zarlardan büyük olanı atan, ilk başlama hakkına sahiptir. Daha sonra iki zarla devam edilen oyunda gelen zarların ikisinin de oynanması zorunludur. İster zar sayılarının toplamını tek bir pulu ilerletmek için, isterse de iki zarı da iki ayrı pulu hareket ettirmek için kullanabilir. Zarların ikisini de oynayan ilk oyuncudan sonra sıra ikinci oyuncuya geçer. Erkek tavlası ve oyna başlığı altında oynanabilen oyun internetten rakiplerle ile karşılıklı oynayabileceğiniz bir hizmettir. Zar sırası sırayla ilerlemektedir. Eğer aynı sayı iki zarda da denk gelirse, zarın oynanma sayısı dörde çıkar. 6-6 genel bir zarı, toplam 24 hamlede bitirmeniz gerekir.

Erkek Tavlası Oyunu

Erkek Tavlası Oyunu, Oyuncunun kendi pullarından ikisi üst üste geldiği duruma kapı denmektedir. Kapı yapmış olan oyuncu pullarının ikisinin de kırılma ihtimalini sıfıra indirmiştir. Diğer tek pullarını da birbirinin üstüne getirecek şekilde oynayarak kırılma ve oyunun en başına dönme riskini en aza indirebilir.

Erkek Tavlası Oyunları

Erkek Tavlası Oyunları, Eğer bir hanede tek bir pul var ise ve attığınız zarın sayısı sizin pulunuzu rakip pulun üzerine getiriyorsa bu duruma kırma denir. Pulu kırarak kenara ya da tavla tahtasının ortasına koyarsınız. Bu durumda rakip oyuncu zarı attığı zaman ilk yapması gereken bu pulunu sokmak için rakip alandaki hanelerin içinde boş bir yer bulması gerekir. Tavla erkek diye bilinen online oyunlarda, pul dizme gibi yorucu işlerle uğraşmazsınız.


Son Eklenenler